Naše země se nachází v geografické oblasti mírného pásma, kde se střídají roční období, a kde se tomu také přizpůsobujeme střídáním oděvů. V průběhu let se tak otáčíme v koloběhu letních triček, krátkých kalhot a sandálů se zimními kozačkami, svetry a kabáty. V mnoha rodinách to funguje tak, že si aktuální sezónní oblečení dáváme do skříní do popředí a to neaktuální ukládáme do úložného prostoru, kde nám nejsou zbytečně na očích a nezaclání při výběru oblečení do školy, do zaměstnání a pro volný čas.
Úložné prostory se tak neustále plní oděvy a my bychom měli dbát o to, aby tato místa byla přehledná, nevznikal tu chaos a nepořádek, a hlavně aby vše, co sem ukládáme, bylo chráněné proti vnějším vlivům.
Bariéra proti prachu a vlhkosti – když vložíte košile a trička do kartonové krabice, může se k nim dostat prach a vlhkost, která dobře pronikne i do igelitové tašky. Sáček na zip je naopak ideální v tom, že po vložení textilie z něj vytlačíte přebytečný vzduch a tím jednak zabere méně místa ve skříni, a zároveň nemá prach ani vlhkost zvenčí žádnou šanci. A čím více vlhkosti uvnitř, tím více náchylnosti k plesnivění. Pamatujte však na to, že proti plísním v domácnosti musíte také pravidelně a intenzivně větrat a opatřit zdivo vhodným nátěrem.
Nedávejte molům šanci – nemá význam likvidovat moly různými chemikáliemi, lepší je jim nedávat příležitost k potravě, stejně tak jiným „zvířátkům“, které se tu mohou promenádovat, např. pavouci, mouchy a vosy. Do zip sáčku 2pack se nedostanou, leda, že by byl od vás proděravělý.
Dovnitř je vidět – že jsou zip sáčky levné, lehoučké a dobře skladné, je celkem pochopitelné, ale podstatné je i to, že znáte dobře jejich obsah. Nemusíte je ani popisovat, což je u oděvů celkem praktická věc. Jednoduše vše vyskládáte na sebe a víte, kde se jaký kus oblečení nachází.