Ano, i z takto jednoduché věci se dá udělat věda. Protože nošení prstenů může druhému hodně napovědět o našem stavu či povaze. Nosme je proto správně.
U žen jsou více rozsáhlé možnosti, než tomu je u mužů. Ženy si totiž můžou dovolit mít na jednom prstu i 3 až 5 kousků! Tady ovšem vzniká riziko, že dojde k nesprávnému sladění a zbytečné extravagantnosti. Je vhodné dodržovat alespoň rozdělení materiálů – pokud tedy chceme zlato i stříbro, odlišujte je na rozdílných rukou. Mnohé toho řekne i prst, na kterém se prsten nachází:
- Na palci jej nosí individuální osobnosti se sklonem k extravagantnosti a kreativitě.
- Ukazováček vyjadřuje jakousi touhu po moci, ambicích a cílevědomosti. Z historie jej na tomto prstu nosili Julius Cézar, kardinál Richelieu nebo třeba Jindřich VIII.
- Prostředníček se používá pro přesunutí zásnubního prstenu v případě svatby. Jinak ukazuje na sebevědomého člověka se zalíbením v sebe sama.
- Prsteníček zpravidla označuje rodinný stav – zasnoubení či svatbu. Nosívají se na ruce blíže srdci – tedy na levé.
- Nošení na malíčku je vyjádřením podlosti a zálibě v intrikách.
U mužů platí podobná pravidla, ovšem z hlediska počtu musí být střídmější. Na jedné ruce jich nesmí být více než tři.
- Z historického hlediska prsten na palci vyjadřuje moc, bohatství a vliv.
- Ukazováček by měl zůstat bez ozdoby, pokud je jí ale třeba, volte jednodušší styl.
- Prsteníček a prsteníček mají stejná pravidla jako u žen.
- Malíček je prstem vhodným pro výrazné designové prsteny. Jedná se totiž o prst, kterému nenáleží žádný význam, přitom zaujme na první pohled.
Tato symbolika je pouze pro zasvěcené, neznamená nic, co by se nesmělo porušit. Pokud tedy chcete tyto ozdobné kroužky nosit jinak, než je obvyklé, klidně můžete. Pouze počítejte s tím, že se můžete setkat s osobami, kterým toto bude připadat zavádějící.