Pokud se rozhodnete, že si zařízení namontujete sami, slouží vám to samozřejmě ke cti, ale nemusí to být v závěru ideálním řešením. Samozřejmě, můžete oponovat, že je přece ke každému zařízení návod a podle něj se jen stačí pečlivě řídit. Ono to tak ale úplně není. Existují některé věci, které se prostě v návodu nedozvíte.
· Ústředna by neměla být umístěna na chodbě, kam ji mimochodem lidé, kteří si kamerové systémy montují sami, nejčastěji umisťují. Ústředna by měla být dobře ukryta, na rozdíl od klávesnice, kterou kódujete. Pokud by totiž k poškození ústředny došlo, znehodnotil by se celý systém.
· Čidlo by například nemělo mířit na žádný tepelný zdroj. Bývá zvykem namířit čidlo k oknu, pod kterým bývá nejčastěji umístěn radiátor. Oknem také počítáme, že by zloděj nejspíše vnikl, ale není správné řešení. Senzor na zdroj tepla mířit nesmí!
Kolik ušetříte vlastní montáží
Jednoduše řečeno, rozdíl je zhruba kolem pěti tisíc korun za montáž, v případě, že oslovíte odbornou firmu + si k tomu musíte připočítat proplacení dopravného, záleží, jak je firma od vašeho domova vzdálena. Cena v této částce je zhruba srovnatelná pro byt 3+1. Uznejte sami, že rozdíl to sice je, ale ne tak fatální. Měli byste vzít totiž také v potaz to, že v případě vlastní montáže hrozí plané poplachy, kvůli nesprávně nasměrovaným čidlům apod. Ve finále to tedy vlastně žádná úspora být nemusí.
Dobrá rada na závěr
Odborník je sice odborník, ale než se za ním vydáte, pokud se na ním vydáte, sedněte i s partnerem, kamarádem nebo prostě někým, komu věříte, vše i namalujte a sepište. Odborník vám sice může poradit, kam nasměrovat čidla, ale už nemusí vědět, že existuje místo, které je pro vás z nějakého důvodu nebezpečné. Například proto, že vedle vás žijí sousedi, kteří jsou trochu více divocí. Perfektně tak zkombinujete své zkušenosti a zásady s kompetentností odborníků.